Pierwsze dokładne zdjęcia BrickHeadz LotR

Szybko poszło. Dwa dni temu pojawiły się niewyraźne zdjęcia zbliżających się zestawów BrickHeadz LotR a dzisiaj mamy już dokładne grafiki. Z drugiej strony nie powinno to dziwić skoro do oficjalnej premiery pozostał niecały miesiąc.

Pierwsze doniesienia o tym, że Lego wraca do uniwersum The Lord of the Rings pojawiły się jeszcze we wrześniu. 3 grudnia mieliśmy już potwierdzenie trzech zestawów, ale ze zdjęciami jeszcze w kiepskiej jakości a dzisiaj możemy już w pełnej okazałości oglądać co tam Lego dla nas przygotowało.

40630: Frodo i Gollum (184 części)

Wcześniej nie widzieliśmy, że Gollum ma klocki z nadrukiem, co trochę poprawia sytuację, ale nadal ta figurka wydaje się nijaka. Z drugiej strony było to bardzo trudne zadanie odwzorować go w formie BrickHeadz. Fajnym dodatkiem jest rybka 🙂

Frodo bez większych zastrzeżeń oprócz tej nieszczęsnej fryzury, tak bardzo skromnej w porównaniu z tym do czego przyzwyczaiły nas filmy.

40631: Gandalf Szary i Balrog (348 części)

Ze swoją opinią na temat tego zestawu czekałem na zdjęcia lepszej jakości a teraz gdy już mamy pierwsze to nadal nie wiem co mam z tym zestawem począć. Nie wiem czy ktoś byłby w stanie rozpoznać w Balrogu oryginalną postać gdyby nie dostał wcześniej tej informacji, ja raczej nie. Przy takich postaciach trzeba iść na duże kompromisy i mieliśmy już na to przykłady, chociażby figurka numer 147 Firstbourne Dragon z zestawu numer 40490 BrickHeadz Ninjago. Z drugiej strony czy to oznacza, że mamy z nich rezygnować? Po namyśle dochodzę do wniosku, że nie i mam nadzieję, że Lego dalej będzie podejmowało tego typu próby.

Gandalf w zasadzie jest fajny. Może bez wodotrysków, ale figurka wygląda przyjemnie i będzie dobrze prezentowała się na naszych półkach.

40632: Arwena i Aragorn (261 części)

Przyznaję, że w mojej wyobraźni (bo na poprzednich grafikach niewiele było widać) zbroja Aragorna prezentowała się lepiej niż to co widzę na grafice o dużej rozdzielczości. Nadal jednak jego postać budzi moją sympatię. Arwena jest skromniejsza, ale obie postacie wyglądają dobrze i jest to najrówniejszy zestaw ze wszystkich trzech.