Premiera Lego BrickHeadz w Singapurze 11 marca 2017 roku

W artykule pod tytułem „Skąd wzięło się BrickHeadz?” szczegółowo opisałem historię BrickHeadz i wspomniałem o oficjalnej premierze 11 marca 2017 roku (sobota). Postanowiłem ten wyjątkowy dzień opisać trochę szerzej i przedstawić materiały jakie udało mi się zebrać na ten temat.

Najpierw zacznę od tego czego nie wiem. Nie wiem czemu na premierę wybrano ten termin i miejsce. Nie wiem czy inne serie Lego miały podobne wydarzenia, nie miały wcale lub wręcz przeciwnie, były realizowane z dużo większą pompą. Dlatego nie potrafię ocenić tego wydarzenia, skupię się na opisaniu tego co udało mi się na jego temat znaleźć.

Na samej premierze był tylko Marcos Bessa. Wydarzenie miało miejsce w LEGO Certified Store (Bricks World) w Ngee Ann City. Na zdjęciach wygląda raczej na niewielki sklepik Lego, co sugeruje, że to nie było wielka impreza. Z informacji jakie znalazłem wynika, że najwierniejsi fani czekali tego dnia w kolejce od 5:30 rano. Sam Marcos przed imprezą napisał takie krótkie słowa:

I’m incredibly humbled and honoured to be a part of this amazing launch event of LEGO BrickHeadz. I really look forward to the meet-and-greet session and can’t wait to share with you the inspiration behind the BrickHeadz series. More importantly, it would be my greatest pleasure to be able to share my passion of building with LEGO bricks with you.

Czyli w skrócie „będzie fajnie, cieszę się, do zobaczenia” 🙂

Dzień później, 12 marca 2017 roku (niedziela) trzydzieści osób, które w sobotę zakupiły pakiet figurek BrickHeadz i zostały dodatkowo wylosowane trafiły na warsztaty prowadzone przez Marcosa. W sieci można znaleźć trochę zdjęć z tego wydarzenia. Portal brickfinder.net opisał tutaj całkiem dokładnie przebieg warsztatów. Nie będę tutaj recenzował tego materiału, Marcos opowiadał o wielu rzeczach związanych z Lego, temat BrickHeadz zostawił na koniec, ale nie padło tam nic czego byśmy w roku 2022 (rok publikacji tego artykułu) nie wiedzieli.

Fani, którzy zdecydowali się w dniu premiery na zakup całego zestawu 12 figurek BrickHeadz lub 4 figurek ze świata Batmana (lub innych zestawów z innych serii, ale tego nie będę opisywał) dostawali przy tej okazji kartkę z autografem Marcosa. Chciałbym kiedyś widzieć ją w swojej kolekcji. Poniższe zdjęcia znalazłem w ogłoszeniu sprzedaży pod tym linkiem.

Jako ciekawostkę można potraktować informację, że Marcos odmawiał podpisywania samych pudełek BrickHeadz. Było to tłumaczone tym, że za BrickHeadz stoi cały zespół a nie tylko on osobiście i byłoby niewłaściwe podpisywać się pod pracą innych. Stąd pomysł na kartki okolicznościowe.

Ci którzy zdecydowali się na zamówienie i opłacenie wszystkich dwunastu zestawów przed dniem premiery dostawali jeszcze jeden prezent: podstawkę pod figurki zaprojektowaną przez Nicholasa Foo. Podstawka składała się z 311 klocków, nie była przesadnie urocza, ale figurki na niej prezentowały się przyjemnie, nie odwracała uwagi od tego co najważniejsze. Zdjęcia jakie możecie zobaczyć poniżej pochodzą z artykułu na brickfinder.net.

Podstawka należała się za pierwsze 350 zamówień jednak wszystkich podstawek miało być 500. Nie znalazłem nigdzie informacji czy pozostałe 150 podstawek zostało kiedyś (i kiedy) rozdane lub sprzedane i przy jakiej okazji.

Oprócz dużych podstawek były jeszcze dostępne małe, w różnych kolorach i w różnych terminach a także w różnej ilości. Były do nabycia wyłącznie w Singapurze. Oto szczegóły:
11-12 marca 2017 – 1000 zestawów dwóch podstawek dla figurek z Lego Batman (czarne i żółte)
18-19 marca 2017 – 1000 zestawów dwóch podstawek dla figurek z Piękna i Bestia (niebieskie i żółte)
25-26 marca 2017 – 2000 zestawów dwóch podstawek dla figurek Lego Marvel (niebieskie i czerwone)
01-02 kwietnia 2017 – 1000 zestawów dwóch podstawek dla figurek Piraci z Karaibów (ciemnoczerwone i ciemnoniebieskie)

Materiały jakie znalazłem na temat premiery mamy przede wszystkim dzięki uprzejmości portalu brickfinder.net. Wszystkie zdjęcia w artykule to materiały właśnie od nich. Trochę zdjęć znajdziecie też na ich profilu Flickr, zaczynając od tego zdjęcia „przesuwajcie” w prawo. Z prawej strony macie również krótki film wideo na którym Marcos opowiada historię BrickHeadz o której możecie przeczytać w szczegółach tutaj.

Oczywiście tamten dzień to jedynie oficjalna premiera natomiast BrickHeadz było dostępne na rynku już wcześniej i nie mam tu na myśli Comic Con 2016. Z moich informacji wynika, że figurki były dostępne w USA i Europie od połowy lutego 2017 jako przedsprzedaż dla VIP. Do sklepów i na lego.com trafiły oficjalnie 1 marca 2017. Figurki kapitana Jacka Sparrowa (41593) i kapitana Armando Salazara (41594) były dostępne dla VIP od 17 marca a do oficjalnej sprzedaży trafiły 1 kwietnia.