Wiemy wszystko o zestawie 40615

Po tym jak przez chwilę mieliśmy ciszę w temacie nowości na przyszły rok, teraz mamy pierwszą potwierdzoną premierę. Chodzi o zestaw 40615. Plotki mówiły o tym, że będzie to pięciopak Star Wars Endor, ale okazało się to nie do końca prawdą.

W dwóch poprzednich newsach na temat przecieków (tu i tu) przewidywaliśmy, że zestaw numer 40615 będzie miał premierę w styczniu i będzie to pięciopak Star Wars Endor. Natomiast w maju miała odbyć się premiera zestawu 40623 Tusken Raider. Teraz już wiemy oficjalnie, że trochę to wszystko się pomieszało, ale ostatecznie będzie tak: w styczniu dostaniemy zestaw 40615 Tusken Raider.

Zestaw będzie miał 152 elementy w tym prawdopodobnie jeden klocek z indywidualnym malowaniem. W numeracji serii BrickHeadz figurka otrzyma numer 182. W polskiej wersji językowej oficjalna nazwa zestawu to Tuskeński rabuś (brzmi to okropnie).

Model tej postaci ze świata Star Wars na pewno nie był prosty w odwzorowaniu i mam wątpliwości co do ostatecznego efektu. Raczej to nie będzie moja ulubiona figurka.

Skoro już wiemy jaki faktycznie zestaw kryje się pod numerem 40615 to czy pięciopak Star Wars Endor zostanie jednak wydany w maju, pod numerem 40623? To się okaże, ale mam nadzieję, że plotki o planach co do tego zestawu faktycznie się potwierdzą i ujrzymy go w przyszłym roku.

Szerszy opis figurki znajdziecie na lego.com.