40381: Monkey King

W serii BrickHeadz znajdziemy kilka zestawów nawiązujących do historii i legend chińskich. Małpi Król to właśnie taka postać, mityczny bohater szesnastowiecznej powieści „Wędrówka na Zachód”.

Rok wydania 2020
Numery BrickHeadz 110
Ilość figurek 1
Ilość klocków 175
Posiadam w kolekcji Tak, od 2 stycznia 2021

Figurka wyróżnia się przede wszystkim innym kolorem oczu niż te, które znajdziemy w innych zestawach BrickHeadz. Ponadto mogą podobać się bogate we wzory i kolory nadruki na klockach. Czy postać przypomina swój pierwowzór to już rzecz dyskusyjna, ale być może jej wygląd jest bardziej oczywisty dla osób znających tą historię. Ja zetknąłem się z tą postacią pierwszy raz właśnie przy okazji zakupu tego zestawu.

Jako ciekawostkę można potraktować informację o innym zestawie ze świata Monkey King. Lego zainspirowane historią Małpiego Króla wydało serię Lego Monkie Kid. Wśród wielu zestawów jest jeden wyjątkowy, z dwoma figurkami do złudzenia przypominającymi w swojej formie Lego BrickHeadz. Niektórzy fani upierają się, że jest to najrzadszy zestaw BrickHeadz. Jeżeli chcesz wiedzieć jaka jest prawda to zachęcam do przeczytania tego artykułu.

Poprzedni zestaw:

Następny zestaw: