40541: Portret z klocków – Manchester United

W roku 2022 miały premierę dwa zestawy Lego BrickHeadz Sports: numer 40541 poświęcony zespołowi Manchaster United i 40542 z piłkarzami FC Barcelona.

Oba zestawy nie różnią się od siebie w założeniach a jedynie w kolorystyce, nawiązującej każdorazowo do wybranego zespołu. Lego, z tego co wiem, nawiązało do tej pory współpracę z trzema drużynami piłkarskimi. Wnioskuję to z faktu, że istnieją trzy zestawy ze stadionami. Są to:
10272 Old Trafford – Manchester United
10284 Camp Nou – FC Barcelona
10299 Santiago Bernabeu – Real Madrid

Rok wydania 2022
Numery BrickHeadz brak
Ilość figurek 1
Ilość klocków 530
Posiadam w kolekcji Tak, od 4 sierpnia 2022

Logika podpowiada, że powinniśmy spodziewać się jeszcze trzeciego zestawu BrickHeadz, tym razem poświęconego piłkarzom Realu Madryt. I szczerze powiedziawszy, jak dla mnie to byłoby już za dużo. Prawdopodobnie sympatykom piłki nożnej to nie przeszkadza a fanów tych konkretnych zespołów nawet cieszy, ale prawda jest taka, że te zestawy niczym się od siebie nie różnią. Mnie jako kolekcjonera BrickHeadz, nie interesuje zbieranie ciągle tych samych figurek, przyciąga mnie do nich właśnie ich różnorodność. Perspektywa kolejnych zestawów z drużynami piłki nożnej a potem także z innych sportów jest trochę przerażająca. Nie żebym nie lubił idei zestawów, które dają nam swobodę w zbudowaniu postaci, tak jak to miało miejsce w zestawie numer 41597 Go Brick Me. Wręcz przeciwnie, bardzo to lubię. Jednocześnie uważam, że dwa zestawy poświęcone konkretnie piłkarzom to wystarczająco dużo.

Zestaw udostępnia znacznie więcej klocków niż jest wymagane do stworzenia jednej figurki a więc podobnie jak to było we wspomnianym zestawie 41597. Mamy możliwość decydowania o tym jaki kolor skóry będzie miała nasza postać oraz o płci (poprzez wybór stosownej fryzury). Do zestawu dostajemy naklejki z numerami, które pozwalają nadać indywidualności naszej figurce i w zamyśle zbudować postać ze swoim ulubionym zawodnikiem. Dodatkowo w zestawie są klocki z których budujemy bramkę.