41597: Go Brick Me

Zestaw numer 41597 jest wyjątkowy pod każdym względem. Lego pierwszy raz oddało w nasze ręce zestaw, który daje dużą swobodę tworzenia. Od samego początku BrickHeadz było promowane jako idea według której możesz odwzorować praktycznie dowolną postać i wiele osób od zawsze budowało różne figurki, w tym siebie samych. To samo zresztą zrobili „ojcowie” serii. Zestaw „Go Brick Me” oficjalnie promował tą ideę.

Rok wydania 2018
Numery BrickHeadz brak
Ilość figurek 1
Ilość klocków 708
Posiadam w kolekcji Tak, od 31 sierpnia 2021

Różnorodność klocków w tym zestawie pozwala na naprawdę wiele. Możemy zbudować siebie, z odpowiednim kolorem skóry a także fryzurą, która dość jednoznacznie definiuje płeć. Co więcej, jest trochę dodatkowych klocków, które pozwolą odwzorować nasz charakter czy ulubione zajęcie lub zawód. Instrukcja jest rozbudowana i dostajemy tam wiele gotowych elementów postaci do odwzorowania, ale oczywiście możemy dać także upust własnej kreatywności. W zestawie premierę miały także okulary, element zaprojektowany przez Lego specjalnie na potrzeby BrickHeadz.

Mnogość możliwości widać w Internecie gdzie można znaleźć wiele ciekawych realizacji w oparciu właśnie o ten zestaw. Jeden z bardziej imponujących przykładów możecie zobaczyć tutaj. W skrócie: w pewnej firmie zdecydowali się zrealizować indywidualne figurki dla pracowników jako świąteczne prezenty, głównie w oparciu o ten zestaw.

Uważam ten zestaw za bardzo udany i szczerze żałuję, że nie był dostępny dłużej.

Jako ciekawostkę dodam, że postać podstawowa (cała figurka z białych klocków) to BrickHeadz Nonnie.

Poprzedni zestaw:

Następny zestaw: