Nadchodzą nowe BrickHeadz Harry Potter

Nareszcie! Od ponad miesiąca nie było żadnej nowej zapowiedzi. Dzisiaj w moje ręce wpadł zestaw 40623 Bohaterowie bitwy o Endor i na półce stoi już złożony R2D2, tymczasem dalej nie były znane żadne szczegóły co szykuje nam Lego w następnej kolejności. I wreszcie są, pierwsze zdjęcia nowych zestawów. Na mnie robią piorunujące wrażenie!

Pierwszy raz informacje o tym, że mogą pojawić się na rynku nowe BrickHeadz z uniwersum Harrego Pottera zamieszczałem 13 stycznia. Plotka głosiła o łącznie sześciu figurkach. Dzisiaj mamy potwierdzenie tych rewelacji a zdjęcia, które są już dostępne prezentują się wręcz fenomenalnie.

Wkrótce dostępne będą następujące postacie:
40616: Harry Potter i Cho Chang
40617: Draco Malfoy i Cedric Diggory
40618: Kingsley Shacklebolt i Nimfadora Tonks

Plotka ze stycznia głosiła, że możemy spodziewać się tych zestawów w sierpniu, ale dzisiaj już wiemy od samego Lego, że premiera nastąpi 1 czerwca. Każdy z nich dostępny będzie w cenie 89,99 zł.

Nie potrafię powstrzymać się przed napisaniem jeszcze raz, że jestem tymi zestawami zachwycony i jestem przekonany, że możemy spodziewać się bardzo wysokiej sprzedaży. Zresztą pisałem o tym już przy okazji podsumowywania zestawu numer 41615 Harry Potter i Hedwiga, że zestawy Lego z tego uniwersum potrafią bić rekordy popularności.

Co nas czeka w następnej kolejności? Niewiele wiadomo. Wszystkie przecieki już się skończyły i to co nam pozostało to operowanie na numerach zestawów, bez jakichkolwiek szczegółów. Podobno we wrześniu swoją premierę będą miały dwa zestawy: numer 40627 (liczba elementów: 139) i 40628 (liczba elementów: 131) (Aktualizacja 2023-07-23: już wiadomo, że chodzi o figurki z uniwersum Sonic). Można jeszcze wspomnieć o zestawie poświęconym piłkarzom Realu Madryd, ale ta plotka jest oparta bardziej na logice i domysłach niż na wiarygodnych informacjach. I to koniec, nic więcej nie wiemy na ten moment.