Nowe zestawy Lego BrickHeadz Minecraft

Potwierdzają się kolejne przecieki jakie pojawiły się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W kwietniu do sklepów trafią trzy nowe zestawy BrickHeadz, wszystkie poświęcone Minecraftowi.

Tak więc dostaniemy do dyspozycji trzy pojedyncze zestawy:
40624 – Alex (86 elementów)
40625 – Lama (100 elementów)
40626 – Zombie (81 elementów)

Co istotne, zestaw z lamą dostanie okrągły numer 200 w numeracji BrickHeadz. Przyznaję, że w związku z tym numerem miałem pewne nadzieje na powtórzenie akcji z głosowaniem na tematykę dla numeru 150. Z drugiej strony w tamtym głosowaniu był do wyboru również Minecraft więc tak jakby jest nadzieja, że w przyszłości zobaczymy figurki z pozostałych uniwersów jakie wtedy były do wyboru.

Tym razem nie ma stopniowego wyciekania informacji, zestawy od razu pojawiły się na stronach Lego chociaż nie na wszystkich w tym samym czasie (na lego.pl nadal ich nie ma, ale są tutaj: Alex, Lama, Zombie są już widoczne zestawy na lego.pl: Alex, Lama, Zombie).

Osobiście mam mieszane odczucia, mimo, że Minecrafta bardzo lubię. A przecież mało co tak dobrze pasuje do idei BrickHeadz jak postacie z tej gry.

Tymczasem…

Alex wygląda w miarę prawidłowo chociaż obawiam się, że wiele osób miałoby problem z rozpoznaniem tej postaci.

Lama jest chyba najprzyjemniejsza z nowych zestawów, wygląda ciekawie, na pewno też sprawi mi przyjemność składanie takiej nietypowej figurki gdzie zastosowano inne metody budowania niż te standardowe. Czy przypomina pierwowzór to już zupełnie inna kwestia, ale w przypadku zwierząt musimy się pogodzić z tym, że w BrickHeadz będą wyglądały dziwnie jeżeli tylko autorzy będą chcieli przestrzegać zasad budowania panujących w tej serii.

No i na koniec Zombie. Figurka z którą wiązałem chyba największe nadzieje i jestem najbardziej zawiedziony. Klocek z nadrukiem bliźniaczy (a może nawet taki sam, trudno jednoznacznie oceniać kolory na renderach) do tego ze Steva, nie bardzo pasuje mi do oryginalnej postaci z gry. I chociaż sam nie miałbym lepszego pomysłu na głowę to jednak ta jaką dostaniemy w zestawie 40626 nie podoba mi się, wygląda jak upośledzony Hulk 🙁

Jednak jak to często u mnie bywa, narzekam gdy oglądam rendery a jak już dostanę figurki w swoje ręce to mi przechodzi 😉 Oby tym razem było tak samo.