Zapowiedź Lego 40622: Stulecie Disneya

Mamy pierwsze zdjęcia zestawu BrickHeadz o numerze 40622 i od razu są wyraźne i oficjalne. Na nowe figurki przyjdzie nam poczekać do lutego a więc niecały miesiąc.

To miła odmiana, że mamy od razu oficjalne zdjęcia i omija nas gorączka domysłów. Nawiązuję tu oczywiście do przecieków na temat zestawów BrickHeadz LotR. Dzisiaj nareszcie są dostępne, ale domysły na ich temat trwały długo a przez chwilę próbowaliśmy rozpoznać szczegóły na rozpikselowanych zdjęciach.

40622: Stulecie Disneya (501 części)

Osobiście zestaw przypadł mi do gustu. Właściwie każda figurka ma coś ciekawego. Przyjemnie będzie postawić na swojej półce Myszkę Miki w wersji prawie sprzed 100 lat (film animowany Parowiec Willie miał premierę w 1928 roku i od niego zaczęła się popularność wytwórni). Taka czarnobiała postać będzie prezentowała się wyjątkowo dobrze na tle innych kolorowych zestawów BrickHeadz. Mimo to moją faworytką jest Dzwoneczek. Wygląda przesympatycznie! Za to Królik Oswald to mniej znana postać, chociaż promowana jako ta, która zadebiutowała w pierwszej w pełni animowanej serii od The Walt Disney Company. Do tego stopnia wspominają swoje korzenie, że odkupili prawa do Królika Oswalda w roku 2006 i od tego czasu regularnie nawiązują do tej postaci, a w zeszłym roku wypuścili krótką animację, którą możecie obejrzeć poniżej. Ostatnią postacią w zestawie jest Królewna Śnieżka i ją również uważam za bardzo udaną, chociaż niewiele wyróżniającą się (ale taka musiała być).

Disney z radością obchodzi 100 lat swojego istnienia i już w lutym za kwotę 179,99 zł będziemy mogli cieszyć się powyższym zestawem. Jest już dostępna podstrona na lego.com ze szczegółami. Według przecieków, w marcu doczekamy się następnych trzech zestawów, które również zapowiadają się bardzo interesująco. Nie ukrywam, że bardzo cieszy mnie taki obrót spraw.

Aktualizacja 2023-01-22
W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje zestawu. Jedną z nich możesz sobie przeczytać (jeżeli znasz niemiecki, w razie czego translator od Google daje radę) pod tym adresem. Jest też wystarczająca dokumentacja fotograficzna. Do premiery zestawu pozostało już tylko kilka dni.