Zapowiedzi nowych zestawów na rok 2023

Rok 2023 dla fanów serii BrickHeadz zapowiada się całkiem ekscytująco. Oczywiście newsem miesiąca jest powrót do Lego postaci z Władcy Pierścieni, mnie jednak cieszy także Minecraft a i Star Wars zawsze jest mile widziane. Osobiście najmniejsze wrażenie robią na mnie zapowiedzi postaci od Disneya, ale to nie znaczy, że zupełnie ich nie cenię, także mnie cieszą. Na razie nie widzę słabych zestawów na rok 2023 (wśród tych o których cokolwiek już wiemy).

styczeń 2023

40615: Star Wars

Nieznany na ten moment bohater z uniwersum Star Wars.

40630: Lord of the Rings – Frodo i Gollum

Ta wiadomość rozprzestrzeniła się wśród fanów Lego z prędkością światła: do rodziny Lego dołączą nowe zestawy z Władcy Pierścieni. I chociaż większość liczyła na pojawienie się setów w innej serii niż BrickHeadz to mnie ta wiadomość szalenie ucieszyła a innym daje nadzieję na powrót LotR także w innej postaci.

40631: Lord of the Rings – Gandalf Szary i Balrog

I jeszcze więcej Władcy Pierścieni!

40632

Brak jakichkolwiek szczegółów poza numerem zestawu i miesiącem wydania. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że już tradycyjnie będzie to figurka nawiązująca do Chińskiego Nowego Roku.

luty 2023

40622: Disney 100th Anniversary

Ma się tutaj znaleźć Myszka Miki w stroju z Parowca Williego, Królik Oswald, Królewna Śnieżka i Dzwoneczek. Przyznacie, że dobór postaci dziwny, ale nawiązanie do setnej rocznicy istnienia wytwórni Disneya może to tłumaczyć.

marzec 2023

40619: Disney – Cruela i Czarownica (Maleficent)

Prawdopodobnie wszystkie zapowiadane na razie sety Disneya w serii BrickHeadz będą nawiązywały do setnej rocznicy powstania wytwórni i dlatego tutaj zaserwują nam kolejne dziwne połączenie postaci.

40620: Disney – Wall-E i EVE

Ten set to z pewnością wyzwanie dla projektantów aby zaprezentować oba roboty w taki sposób aby jednak zachować styl BrickHeadz. Zobaczymy jak sobie z tym poradzili.

40621: Disney – Moana i Merida

Jak wyżej, kolejny set rocznicowy Disneya.

kwiecień 2023

40624: Minecraft – Alex

Jako fan nie tylko BrickHeadz, ale także Minecrafta ubolewałem, że do tej pory wyszedł tylko jeden set BrickHeadz nawiązujący do Minecraft. Z tego powodu wiadomość, która krążyła już od dłuższego czasu, że w serii BrickHeadz znowu zagości Minecraft bardzo mnie ucieszyła. Znamy już nawet ilość klocków i ma ich być 86.

40625: Minecraft – Lama

Nie trzeba chyba nic więcej dodawać, może poza tym, że tutaj także znamy ilość klocków i będzie ich okrągła liczba 100.

40626: Minecraft – Zombie

Przewidywana ilość klocków: 81.

maj 2023

40623: Star Wars

Na ten moment nic więcej o tym secie nie wiadomo.