Mikroblog

Czasami mam do przekazania krótką wiadomość, która w żaden sposób nie nadaje się na newsa a jednak szkoda aby nie została opublikowana i przepadła. Do tego służy mikroblog gdzie znajdziesz szybkie wiadomości na każdy temat (dalej jednak w tematyce BrickHeadz).

Pierwsze przecieki jeszcze z tamtego roku informowały, że w marcu możemy spodziewać się zestawów BrickHeadz Animal Crossing. Do 1 marca zostały jednak dwa dni więc wszystko wskazuje na to, że w piątek dostaniemy „tylko” zestaw 40677 Figurki z filmu „Więzień Azkabanu”.

Aktualizacja zapowiedzi na 2024 rok. Tym razem ujawniono szczegóły zestawu 40676 planowanego na maj. To będzie pięć postaci ze Star Wars, lista jest bardzo ciekawa. Będzie składane 😉

Pojawiły się nowe wiadomości na temat nadchodzących premier w tym roku. Zapraszam do zaktualizowanego artykułu.

Drodzy fani serii BrickHeadz, Wesołych Świąt! Życzę Wam czystej przyjemności ze zdobywania kolejnych zestawów, niech zdobią Wasze półki, szafki i biurka i niech napawają Was dumą 😉

Skoro współpraca Lego i Nintendo idzie tak dobrze i do BrickHeadz trafi seria Animal Crossing to może wreszcie doczekamy się BrickHeadz Zelda? 🙂

Wciąż czekamy na zestaw 40614 Real Madryt. Było wiele przewidywań, że jego premiera odbędzie się 1 sierpnia, tymczasem nadal nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że on w ogóle powstanie. Szkoda bo wszyscy jesteśmy głodni nowości 😉

Wcześniej pisałem o zestawie numer 40623 Bohaterowie bitwy o Endor, że jest już dostępny do zdobycia w Nowej Zelandii. Od tego czasu pojawiło się kilka informacji o dostępności w innych miejscach świata, głównie na różnego rodzaju oficjalnych imprezach. A dzisiaj na ebay pojawił się do kupienia podpisany zestaw, zdobyty na Star Wars Celebration Europe 2023. Jest też fajna fota designerów gotowych do podpisania zestawu 🙂

We wrześniu mają wyjść dwa zestawy o numerach 40627 (139 elementów) i 40628 (131 elementów). Nic więcej na razie nie wiadomo.

Ten „patyczek” w kolorze dark brown jest bardzo rzadki, pojawił się tylko w czterech zestawach BrickHeadz poświęconych Harremu Potterowi. Jak to zauważyłem? Ano tak, że trafiłem na oszusta, który sprzedał mi zestawy 41615 i 41616 z podmienionymi tymi klockami na krótsze, dużo powszechniejsze. Sprowadzałem zestawy z całego świata a oszukał mnie rodak.
W Internecie krąży mini ploteczka, że w tym roku możemy spodziewać się zestawu BrickHeadz ze świata jeża Sonic. Możliwe, że to będzie nawet kilka figurek, nie tylko Sonic, ale np. Tails, Doktor Eggman i Shadow. Na ten moment nic więcej nie wiadomo.
Oficjalne profile Lego i Minecraft na twitter.com promują BrickHeadz zestawem numer 200 w którym dostaniemy Lamę z Minecrafta. Mogę się mylić, ale to chyba dość nietypowe, że BrickHeadz dostaje taką „pompę” w social mediach.
Ostatnio pisałem, że spotkałem set 75317 w zwykłych sklepach i być może jest to zapowiedź szerszego dostępu do zestawów BrickHeadz poza oficjalnymi sklepami Lego. Okazuje się, że jest to jedyny zestaw BH, który nie jest ekskluzywny czyli nie ma ograniczonej dystrybucji. To też wyjaśnia dlaczego ten zestaw ma tak inny numer od pozostałych BrickHeadz. Zapewne wszystko to wynika z umowy licencyjnej. Ciekaw jestem jak to przebiegało w szczegółach i czemu doszło do takiego wyjątku.
Wiadomo już jaka figurka otrzyma zaszczytny numer 200 w serii BrickHeadz. Będzie to… Lama z Minecrafta 😀
Tak jakby ostatnio coś się zmieniło i Lego BrickHeadz trafiają do szerszej dystrybucji, nie tylko w Lego Store. W ostatnim tygodniu czy dwóch trafiłem dwa razy w różnych sklepach na BrickHeadz np. 75317 Mandalorianin i Dziecko znalazłem w Auchan. Cena była wysoka, zupełnie nieatrakcyjna, ale jestem ciekaw czy to jakaś chwilowa sytuacja czy już stała zmiana i nowy trend.
Muszę się wyżalić. Miałem nadzieję, że brak numerów z serii na instrukcjach zestawów BrickHeadz to chwilowy błąd. Wygląda na to, że nie i tak to może zostać już na dłuższy czas. Moim zdaniem to policzek dla kolekcjonerów 🙁
Mimo wcześniejszych przecieków, że w zestawie numer 40619 figurka WALL·E będzie miała na oczach naklejki okazuje się, że to nieprawda. To są nadruki! Ufff!
Z całą pewnością część fanów BrickHeadz podchodzi do tej serii bardziej inwestycyjnie niż kolekcjonersko. Jeżeli interesuje Cię ten aspekt BrickHeadz to polecam artykuł jaki ukazał się w sieci w ubiegłym tygodniu. Jest tam wiele przykładów na to jak można zarobić na tej serii.
Nie zapomnijcie, że dzisiaj jest premiera trzech nowych zestawów o których pisałem między innymi tutaj. Do sklepu marsz! 🙂
Ludzie gadają, że w maju ma mieć premierę zestaw Lego o numerze 43213 i być może będzie to BrickHeadz a figurką miałaby być jakaś księżniczka. Jak na razie nie wiadomo nic więcej. Oceniałbym to jako wielce wątpliwe ze względu na ten numer, który nie pasuje do serii, ale kto wie.
Zgodnie z niedawną obietnicą zamieściłem na stronie krótką informację o książkach w temacie BrickHeadz jakie kiedykolwiek wydano. W styczniu tego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem ich wszystkich 😉
Fani Lego cieszą się z zapowiadanej premiery zestawu Władca Pierścieni: Rivendell a ja jako ciekawostkę dodam, że w dniach od 5 do 7 marca będzie można go kupić tylko będąc VIPem i do zakupu zostanie dorzucony jako gratis zestaw 40630 Frodo i Gollum.
Nie potrafię nie pochwalić się, że w ostatnich dniach moja kolekcja powiększyła się o wyjątkowy zestaw, najcenniejszy ze wszystkich jakie posiadam czyli 41498: Boba Fett & Han Solo. Hura!
Dzisiaj mała aktualizacja na stronie w temacie figurki Nonnie Inside Tour 2017. Natrafiłem na kilka ciekawych informacji i materiałów, w tym na figurkę numer 38/80 i filmik z instrukcją! Zapraszam.
Zwlekałem z zakupem zestawu numer 40615 Tuskeński rabuś bo miałem ochotę kupić go w Lego Store, razem z zestawami LotR, a akurat trafiłem na braki na stanie. Teraz mam go już u siebie i muszę przyznać, że ponownie gorzej oceniałem zestaw na zdjęciach a lepiej oceniam po złożeniu. Nie tylko wygląda interesująco, ale także zastosowano zupełnie unikalne metody budowy. Polecam!
Wczoraj doszła do mnie ostatnia książka powiązana z serią BrickHeadz. Wiem o istnieniu czterech i wszystkie mam już na stanie a ostatnia to opisywany wcześniej nieoficjalny katalog BrickHeadz Klotzköpfe. Wkrótce napiszę mały artykuł przedstawiający pozostałe trzy.
W sieci coraz więcej doniesień o zestawach Lego Indiana Jones. Myślicie, że w tym roku doczekamy się Indiany w wersji BrickHeadz? To byłaby petarda 🙂 Można znaleźć kilka prób odwzorowania tej postaci np. tutaj.
1 2