6302766: Cologne BrickHeadz

Kolejna figurka wydana przez Lego z okazji otwarcia oficjalnego sklepu, w tym przypadku w Kolonii. Tym razem był to jednak wyjątek ponieważ sklep był tymczasowy, na terenie i w czasie trwania Comic-Con Experience (w skrócie CCXP). Oficjalna nazwa sklepu to „LEGO Pop-Up Shop”.

Rok wydania 2019
Numery BrickHeadz
Ilość figurek 1
Ilość klocków 110
Posiadam w kolekcji Tak, od 12 października 2022

Wydarzenie miało miejsce 27 czerwca 2019 roku i trwało do 30 czerwca. Zestaw był dodawany za darmo do zakupów za kwotę minimum 75 Euro. Codziennie było dostępnych zaledwie 250 zestawów co daje łącznie 1000 figurek. Zapakowane były w zwykłą foliową torebeczkę z plastikowym zatrzaskiem. Do zestawu była dołączona instrukcja.

Największym rozczarowaniem tego zestawu był napis „I ❤️ Cologne” ponieważ była to naklejka. Lego nie wyrobiło się na czas z wyprodukowaniem odpowiednich klocków z nadrukami. Co gorsza, naklejka była trochę za duża, nie mieściła się całkowicie na klocku na który miała być naklejona.

Zestaw występuje pod różnymi nazwami/numerami:
Cologne BrickHeadz
COLOGNE-1
6302766-1

Możecie trafić w Internecie na klocki „I ❤️ Cologne” z nadrukiem, nie z naklejką. Wiedzcie, że to z całą pewnością są nadruki robione przez innych, nie przez Lego. Nigdy nie powstał taki klocek w oryginale i to właśnie fani wzięli sprawy we własne ręce, o czym możecie przeczytać chociażby tutaj lub zobaczyć zdjęcia od autora tych nadruków.

Poprzedni zestaw:

Następny zestaw: