6315025: Amsterdam BrickHeadz

Kolejna figurka wydana przez Lego z okazji otwarcia oficjalnego sklepu, w tym przypadku w Amsterdamie. Tym razem Lego pokusiło się o wyprodukowanie schludnego pudełka.

Rok wydania 2019
Numery BrickHeadz
Ilość figurek 1
Ilość klocków 110
Posiadam w kolekcji Tak, od 16 grudnia 2023

Otwarcie sklepu miało miejsce 29 listopada 2019 roku, ale figurka BrickHeadz była dostępna od 3 do 5 grudnia. Zestaw był dodawany za darmo do zakupów za kwotę minimum 75 Euro. Nie mogłem znaleźć wiarygodnych informacji ile zestawów było dostępnych. Tylko na jednej stronie była wzmianka, że było 5000 sztuk, co jest oczywiście prawdopodobne bo inne tego typu zestawy również były wydawane w takich ilościach. Klocki zapakowane były w zwykłą foliową torebeczkę z plastikowym zatrzaskiem, ale tym razem całość była oddawana w ręce klientów w papierowym pudełku z otwartym przodem. Do zestawu była dołączona instrukcja. Klocek z serduszkiem to nadruk, nie naklejka i jest to jedyny unikalny klocek dla tego zestawu.

Zestaw występuje pod różnymi nazwami/numerami:
Amsterdam BrickHeadz
AMSTERDAM-1
6315025-1

Co ciekawe, w moim pudełku, oprócz samej figurki i instrukcji znajdował się również oficjalny klocek z otwarcia sklepu. Bo tak się składa, że te otwarcia mają przeważnie (a może nawet zawsze?) dedykowany płaski klocek z odpowiednim napisem. To zjawisko o wiele bardziej powszechne niż figurki BrickHeadz na otwarcie sklepu. Czy klocek znalazł się tam z inicjatywy pracowników sklepu czy może sam obdarowany postanowił go sobie dorzucić do środka, tego nie wiem i nigdy się nie dowiem. Na pewno dało się to zrobić bez otwierania całości (sprawdzałem 🙂 ).

Oficjalny filmik prezentujący otwarcie sklepu w Amsterdamie. Nie ma tu wzmianki o BrickHeadz. Trzeba przyznać, że sklep wygląda imponująco i chętnie zobaczyłbym go na żywo.

Poprzedni zestaw:

Następny zestaw: