Zestawy BrickHeadz wydawane podczas otwarć sklepów Lego

Lego prowadzi wiele akcji promocyjnych, co rusz są dostępne gratisy gdy zakupimy klocki powyżej jakiejś kwoty. Często też dostępne są jakieś zestawy lub pojedyncze klocki z okazji otwarcia nowego sklepu. I właśnie nowe sklepy były kilkukrotnie powodem do wydania na rynku unikalnych zestawów BrickHeadz.

Zacznijmy od tego co prawdziwy fan serii powinien mieć w swojej kolekcji. Co do oficjalnych zestawów to chyba nikt nie ma wątpliwości. Są też takie zestawy, które nie mają wewnętrznej numeracji BrickHeadz, ale nadal są oznaczone oficjalnym logo serii i należy je traktować jako pożądane figurki w swojej kolekcji (ech te nieszczęsne Comic Con 2016). I teraz robi się trudniej bo mamy przede wszystkim Nonnie Inside Tour 2017 (w praktyce nie do zdobycia), jest Wonder Woman z 2017 roku i są zestawy wydawane na otwarcie kolejnych sklepów Lego. I właśnie o tych ostatnich zestawach traktuje dzisiejszy artykuł bo mimo, że nie wszyscy się z tym zgadzają to uważam, że żadna kolekcja BrickHeadz nie będzie bez nich pełna.

Po tym długim wstępie podsumujmy o jakich zestawach chciałbym dzisiaj napisać. Jak do tej pory Lego wydało kilka zestawów, które były rozdawane gdy na otwarcie oficjalnego sklepu Lego klienci zdecydowali się wydać odpowiednią ilość gotówki. Jak się domyślacie nie było łatwo zdobyć te figurki bo ich ilość była ograniczona a nie ma chyba takiego sklepu Lego przed którym nie utworzyłyby się potężne kolejki w dniu ich otwarcia.

Tak więc mowa o następujących zestawach:
Rok 2018
Shimao Brickheadz, numer 6270050

Rok 2019
Beijing Brickheadz, numer 6278983
Cologne BrickHeadz, numer 6302766
Amsterdam BrickHeadz, numer 6315025

Rok 2020
Hangzhou Brickheadz, numer 6322719

Wcale nie jest łatwo znaleźć pełnej listy tych wyjątkowych figurek, wiedza o nich nie jest tak szeroko powszechna, w wielu bazach zestawów Lego brakuje niektórych z nich lub są nazwy pochodzące od miast zamiast numerów. Każdy z tych zestawów opisuję osobno (podlinkowałem nazwy) tak więc tutaj nie będę wchodził już w szczegóły. Dość powiedzieć, że fani BrickHeadz nie mogli pogodzić się z takimi praktykami i Lego podobno obiecało przestać wydawać takie okolicznościowe zestawy. Piszę „podobno” bo osobiście nigdzie nie znalazłem żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat, ale jest to opinia, która jest dość powszechna wśród kolekcjonerów i patrząc na to, że ostatni taki zestaw pojawił się w 2020 roku chyba możemy wierzyć, że Lego faktycznie podjęło taką decyzję.