BrickHeadz jako element Employee Branding? Doskonały pomysł!

Employee Branding, nie wchodząc w szczegóły, to zachowania Twoich pracowników, które promują Twoją firmę jako fajne miejsce pracy. To oczywiście zupełnie spłycona definicja, ale przecież nie o tym jest ten artykuł 🙂

W 2018 roku w firmie Dunning, Kruger & Associates wpadli na pomysł aby świątecznymi prezentami dla pracowników firmy były personalizowane figurki BrickHeadz. Jak sami mówią, zajęło im to 300h pracy, wykonali ponad 3000 zdjęć i zakupili do tego celu 35 000 klocków Lego (głównie zestawy 41597: Go Brick Me, ale nie tylko). Efektem tego wszystkiego było 45 figurek, dla każdego pracownika po jednej. Co więcej, wykonali również personalizowane pudełka oraz instrukcje!

Muszę przyznać, że szokujące jest ile pracy włożyli w ten projekt. Zrobili to perfekcyjnie i osiągnęli oszałamiający efekt. Oprócz ogromnej satysfakcji i z pewnością bardzo dobrego przyjęcia takich prezentów przez pracowników zostali także docenieni publicznie ponieważ wygrali nagrodę EB Kreator w kategorii „Best Internal Employee Branding”.

Polecam także artykuł zamieszczony na bardzohr.pl gdzie znajdziecie znacznie więcej szczegółów dotyczących pomysłu i jego realizacji. Co więcej znajdziecie tam kilka fajnych zdjęć obrazujących proces i efekty. Polecam!

Na koniec możecie obejrzeć filmik promocyjny, który trochę przybliża cały proces przygotowywania figurek.

Główne zdjęcie wpisu pochodzi z konta Facebook firmy DK&A.