BrickHeadz LotR na pierwszych zdjęciach

Nareszcie pojawiły się pierwsze konkretne informacje o nadchodzących zestawach BrickHeadz z uniwersum The Lord of the Rings. I chociaż na razie musimy zadowolić się zdjęciami w naprawdę kiepskiej jakości to jednak można już sobie wyrobić zdanie na temat tego co niedługo nas czeka.

Mówimy o trzech zestawach:
40630: Frodo i Gollum
40631: Gandalf Szary i Balrog
40632: Arwena i Aragorn

40630: Frodo i Gollum

Pierwszy zestaw z serii budzi spore kontrowersje z powodu Golluma. Jest taki… nijaki. Kto wie jak faktycznie wyglądał Gollum (a ktoś nie wie?) ten rozumie jak trudno odwzorować taką postać w formacie BrickHeadz więc kontrowersje są zrozumiałe. Z drugiej strony czy ktoś zmusza Lego do prezentowania konkretnych postaci? Jak sam Marcus Bessa wielokrotnie powtarzał, nie wszystkie powszechnie znane i lubione charaktery wypadają dobrze w postaci BrickHeadz. Lego buduje i testuje naprawdę dużo figurek i pomysłów a tylko niektóre mają szansę ujrzeć światło dzienne. Musimy poczekać na zdjęcia w lepszej rozdzielczości, ale mam wrażenie, że w tym przypadku autorzy zawiesili sobie nisko poprzeczkę efektu końcowego.

Frodo prezentuje się o wiele lepiej, ale rzuca się w oczy wysokie czoło bohatera gdzie w rzeczywistości Frodo mógł pochwalić się bujną czupryną.

40631: Gandalf Szary i Balrog

To jest zestaw z którym wiązałem duże nadzieje. Teraz, gdy mamy już pierwsze zdjęcia, nabrałem pewnych wątpliwości. Gandalf potencjalnie będzie całkiem udaną figurką chociaż z ostateczną oceną wstrzymam się do czasu aż zobaczymy zdjęcia dobrej jakości. Te zdjęcia będą miały jeszcze większe znaczenie w przypadku Balroga. Nie ma co ukrywać, odwzorowanie takiej postaci to bardzo trudne zadanie tak więc trzeba spodziewać się mieszanych recenzji. Tak zresztą jest teraz, fani BrickHeadz dyskutują o nadchodzących zestawach i opinie są podzielone. Nie brak jednak głosów, że to będzie bardzo przyjemny zestaw i będzie się sprzedawał wyśmienicie.

40632: Arwena i Aragorn

Kto by pomyślał, że z całej szóstki nowych BrickHeadz LotR to właśnie Arwena i Aragorn będą wyglądały najsympatyczniej. To jest oczywiście tylko moja prywatna opinia, ale jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że te figurki są najbardziej udane. Szczególnie Aragorn ze swoją zbroją ma szanse zrobić naprawdę dobre wrażenie. Nie mam wątpliwości czemu tak jest. Po pierwsze, obie postacie są formy ludzkiej (miałem napisać, że są ludźmi, ale przecież Arwena to półelfka) a takie najłatwiej odwzorować w BrickHeadz. Po drugie, siłą naszej ulubionej serii są klocki z nadrukami a tutaj ich nie brakuje.

Niech Was jednak nie zmylą moje surowe recenzje. Obecność LotR w serii BrickHeadz to wielkie wydarzenie, cieszę się z tego niezmiernie i jestem przekonany, że z ogromną przyjemnością dołączę je do swojej kolekcji. Wszystkie według dotychczasowych przecieków będą miały premierę w styczniu 2023 a więc już za niespełna miesiąc.

Przy tej okazji chciałbym Wam zaprezentować jeszcze jeden zestaw. Niestety to „tylko” MOC, ale ilość pracy włożonej przez autora jest imponująca i szczerze zachęcam Was abyście obejrzeli zdjęcia wysokiej jakości w tym wątku. Autorem jest ten sam człowiek, który stworzył zestawy opisywane tutaj, jego prace są na najwyższym poziomie i przy tej okazji warto zerknąć na jego jeszcze jedną propozycję, tym razem z serii Batman.