Głosowanie z okazji 150 zestawu BrickHeadz

To nie jest wiadomość, która Wami wstrząśnie a raczej ciekawostka, ale postanowiłem zachować na swojej stronie tą krótką historię. W listopadzie 2020 Lego ogłosiło głosowanie na tematykę zestawu, który dostanie wyjątkowy okrągły numer BrickHeadz 150.

Do wyboru głosujących były: Lilo & Stitch, Minecraft, Jaws (Szczęki) i Star Wars. Chętni na głosowanie mieli zaledwie kilka dni, od 26 listopada do 3 grudnia do godziny 10:00 CEST.

Wyniki zostały ogłoszone 16 grudnia. Według Lego było 13 tysięcy głosów i wygrało Star Wars. Taki bieg spraw niektórych ucieszył, ale wielu zmartwił. Prawda jest taka, że Star Wars jest wszędzie, atakuje nas zewsząd i w Lego fani tego uniwersum mają swoje własne królestwo a i w samym BrickHeadz nie brakuje figurek z Gwiezdnych Wojen. Tak więc wybór dowolnego innego świata byłby bardziej atrakcyjny. Można przypuszczać, że i tak ostatecznie w serii BrickHeadz pojawią się zestawy nawiązujące do wszystkich czterech kandydatur, chociażby w kwietniu 2023 otrzymamy kolejne zestawy z Minecraft. Mimo to ze Star Wars jest sprawa najbardziej oczywista, ten zestaw i tak byśmy dostali w swoje ręce, ta franczyza nigdy się nie skończy i efekty tej współpracy będziemy regularnie widzieli w BrickHeadz. Takie głosowania powinny być wykorzystywane przez fanów do pokazania Lego, że chcemy różnorodności. Lilo & Stitch być może doczekamy się jeszcze w tym roku (to tylko mój domysł niepoparty żadnymi informacjami) z okazji 100 lat wytwórni Disneya (Aktualizacja 2024-02-01: No i doczekaliśmy się Stitcha). Największą ciekawość wzbudziły Szczęki czyli potencjalna figurka z legendarnego filmu z 1975 roku. Przyznacie, że to byłoby dużo ciekawsze niż kolejna figurka Star Wars. Oby Lego trzymało gdzieś zakurzony model postaci szeryfa Brody’ego i wkrótce oddało go w nasze ręce.

Ostatecznie, jak ujawniono rok później bo w grudniu 2021 (chociaż przecieki pojawiły się znacznie wcześniej, przynajmniej w sierpniu), na figurkę dla tego wyjątkowego zestawu wybrano Ahsoka Tano. Przeważająca ilość komentujących w Internecie po głosowaniu liczyła na figurkę Jar Jar Binksa. Jak wiemy, rok później nadal nie doczekaliśmy się zestawu z najbardziej znanym Gunganem.

Lego w tym czasie ogłosiło również, że zaprasza do nadsyłania zdjęć swoich ulubionych zestawów BrickHeadz a nawet nowych figurek, ale nie był to konkurs i nie było nic do wygrania więc i zainteresowanie było znikome. Skończyło się na 36 propozycjach.