Książki na temat BrickHeadz

W październiku pisałem o nieoficjalnym katalogu Lego BrickHeadz od Larsa Conrada czyli Klotzköpfe. Zainteresowany tematem przeczesałem Internet w poszukiwaniu innych książek związanych z BrickHeadz. Wnioskuję, że wydano łącznie cztery pozycje na temat serii, wszystkie z inicjatywy prywatnych autorów a nie samego Lego.

Pomijając Klotzköpfe, mamy jeszcze trzy bliźniacze sobie książki. Wszystkie są poświęcone nie samej serii i oficjalnym zestawom a MOCom i zawierają instrukcje ich składania. Figurki jakie możemy dzięki nim złożyć też nie są żadną tajemnicą, wszystkie widzimy na okładkach. Każda książka prezentuje 10 figurek, autorem całości jest Charles Pritchett a ich tytuły to:
Building Lego BrickHeadz: Heroes – Volume One
Building Lego BrickHeadz: Heroes – Volume Two
Building Lego BrickHeadz: Villains – Volume One

Po tytułach domyślam się, że była szansa na przynajmniej jeszcze jedną książkę z serii, ale nie oszukujmy się, nie były to z pewnością rozchwytywane produkty więc należy się cieszyć, że wydano przynajmniej trzy. Gdy piszę te słowa (luty 2023) książki można kupić na amazon.pl (podlinkowałem tytuły powyżej) a na amazon.com dostępne są wersje na Kindle. Wersje drukowane to ewidentnie dodruk od Amazon, ale czy miałoby to komuś przeszkadzać? Jakość jest wyśmienita. Ach no tak, przecież nigdzie nie napisałem o tym bezpośrednio. W styczniu 2023 zamówiłem trzy prezentowane książki, posiadam także Klotzköpfe tak więc moja kolekcja BrickHeadz wzbogaciła się o wszystkie wydane książki o tej serii.