6322719: Hangzhou BrickHeadz

Kolejna i jak na razie ostatnia figurka wydana przez Lego z okazji otwarcia oficjalnego sklepu, w tym przypadku w Hangzhou. Ponownie Lego pokusiło się o wyprodukowanie schludnego pudełka.

Rok wydania 2020
Numery BrickHeadz
Ilość figurek 1
Ilość klocków 98
Posiadam w kolekcji Tak, od 26 grudnia 2022

Znalezienie informacji o dokładnej dacie otwarcia tego sklepu było dużym wyzwaniem. W anglojęzycznej wersji Internetu na próżno szukać takich szczegółów (tylko ogólne informacje, że czerwiec) i dopiero po przetłumaczeniu zapytania na język chiński (开业Lego商店在杭州) udało mi się ustalić, że otwarcie miało miejsce 25 czerwca 2020 roku. Zagadką jest też do kiedy trwały uroczystości, chociaż oficjalny plakat mówi o terminie 12 lipca. Nie wiadomo kiedy w tym czasie rozdawana była figurka BrickHeadz. Zestaw był dodawany za darmo do zakupów za kwotę minimum 799 chińskich juanów a dostępność była ograniczona do 5000 zestawów. Klocki zapakowane były w zwykłą foliową torebeczkę z plastikowym zatrzaskiem, ale podobnie do edycji z Amsterdamu całość była oddawana w ręce klientów w papierowym pudełku z otwartym przodem. Do zestawu była dołączona instrukcja. Klocek z serduszkiem to nadruk, nie naklejka i jest to jedyny unikalny klocek dla tego zestawu.

Poniżej oficjalny plakat informujący o gratisach. To na nim odszukałem informację o tym, że BrickHeadz był dostępny dla kupujących za minimum 799 juanów. Odszukanie tej informacji było nie lada wyzwaniem 😉

Zestaw występuje pod różnymi nazwami/numerami:
Hangzhou BrickHeadz
HANGZHOU-1
6322719-1

Ciekawostką jest fakt, że mimo instrukcji prezentującej na pierwszej stronie figurkę z okrągłymi oczami sam model został wydany ze standardowymi oczami BrickHeadz.

Kolejną ciekawostką jest to, że rok później ten zestaw był ponownie dostępny. Dokładnie 10 lipca 2021 roku w Lego Hangzhou obchodzono pierwszą rocznicę istnienia sklepu i wśród wielu atrakcji i nagród miały być dostępne ponownie BrickHeadz, ograniczone do 1200 zestawów. Warunkiem były zakupy za minimum 1388 chińskich juanów i wtedy dostawaliśmy figurkę BrickHeadz plus dwie minifigurki. W artykule z którego czerpię te wiadomości jest zawarta informacja, że BrickHeadz było warte 99 juanów. Nie wiem jak to interpretować, czyżby można było je kupić osobno? Brak na ten temat jakichkolwiek informacji.

Aktualizacja
Z tym rocznicowym wydarzeniem wiąże się jeszcze jedna historia, która powinna zainteresować fanów BrickHeadz. Otóż do zdobycia były figurki co do których powstają zasadne wątpliwości czy powinniśmy je zaliczać oficjalnie do serii BrickHeadz czy nie. Przeczytaj ten artykuł jeżeli chcesz poznać szczegóły.

Na potrzeby otwarcia sklepu w Hangzhou stworzono ogromne budowle z Lego. Na powyższym wideo możecie obejrzeć jak przebiega taki proces i jaki był efekt końcowy.