DCBHZ-1: Wonder Woman

Chciałbym Wam przedstawić wyjątkową figurkę bo jak na razie jest to jedyny BrickHeadz, który można było składać podczas zorganizowanego wydarzenia i jednocześnie, w odróżnieniu np. od tych figurek, jest to zestaw oznaczony logo BrickHeadz.

Rok wydania 2017
Numery BrickHeadz
Ilość figurek 1
Ilość klocków 145
Posiadam w kolekcji Tak, od 18 września 2022

Całe wydarzenie miało miejsce w lipcu 2017 i nie było ograniczone do jakiegoś jednego sklepu a było dostępne w wielu sklepach Lego. Tu pojawia się pewna nieścisłość ponieważ w jednym miejscu (patrz link i szukaj „Reviews” na dole strony) spotkałem się z informacją, że zabawa była dostępna w sklepach na północy USA, w innych miejscach nie ma informacji o ograniczeniach geograficznych. Tak więc nie wiadomo w ilu sklepach trwało to wydarzenie, w jakich konkretnie i czy ogólnie działo się to w całych USA czy tylko w wybranej części. Nie badam tego jednak dokładniej bo nie ma to większego znaczenia dla mnie.

Należało między 1 a 16 lipca dokonać zakupów za minimum 75$. Pierwsze 80 osób, które zarejestrowały taki zakup i zapisało się na wydarzenie budowania figurki miało szansę ją samodzielnie zbudować i tym samym zdobyć. Same wydarzenia budowania trwały między 17 a 31 lipca. Jeżeli dobrze zrozumiałem to konkretny sklep samodzielnie wybierał swój termin wydarzenia, byleby zmieścił się w tym przedziale dat, mogło to być nawet kilka dat i godziny nie były określone tak więc można było przyjść o dowolnej porze i złożyć swoją figurkę lub nawet zabrać rozłożone klocki ze sobą. Było ograniczenie wieku, od 18 lat co jest akurat dość wyjątkowe. Natrafiłem także na niepotwierdzoną informację, że należało mieć Lego VIP aby przystąpić do tego wydarzenia, co akurat nie było trudnym do spełnienia warunkiem, ale chciałem to odnotować.

Figurka składała się wyłącznie z pospolitych klocków Lego. Brak tutaj jakichkolwiek klocków z nadrukiem czy nawet naklejek. Sam nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość, ale faktem jest, że to pozwala każdemu z nas samodzielnie złożyć sobie tą figurkę i uznać, że mamy ją w swojej kolekcji. I tak właśnie ja postąpiłem.

Według relacji użytkowników klocki potrzebne do złożenia figurki były już wcześniej przygotowane i nie trzeba było o nie „walczyć” z innymi uczestnikami wydarzenia. To nie musiała być jednak reguła skoro całość miała miejsce w wielu sklepach Lego, w każdym z pewnością wyglądało to trochę inaczej. Na przykład natrafiłem na jedną relację w której autor twierdzi, że zamiast typowych dla BrickHeadz oczu dostępne były tylko takie.

Do figurki dostępna była instrukcja wydrukowana na zwykłym papierze A4. Jest ona dostępna w postaci PDF i załączam ją poniżej. Przy czym muszę wspomnieć, że w sieci krążyły trzy wersje tej instrukcji. Dwie to skany (jeden gorszej jakości i drugi lepszej) a trzeci to plik PDF jaki sklepy otrzymały bezpośrednio od Lego. Mało brakowało a poddałbym się w poszukiwaniu tego ostatniego, wszystkie znalezione przeze mnie linki były już martwe, ale na szczęście w końcu udało mi się ten plik odnaleźć i teraz mogę się nim z Wami podzielić.

Warto również wspomnieć, że na ten moment BrickHeadz posiada już trzy figurki Wonder Woman. Pierwsza figurka była dołączona do ekskluzywnego zestawu numer 41490, razem z Supermanem. Jest to bardzo rzadki i drogi zestaw, jeden z pierwszych jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, dostępny na Comic-Con 2016. Następnym zestawem był ten opisywany w niniejszym artykule a 1 stycznia 2018 miał premierę zestaw numer 41599 gdzie Wonder Woman była już samodzielną figurką. Nie mam pojęcia skąd takie uwielbienie Lego akurat do tej postaci 😉

Na koniec krótka recenzja tego zestawu i ogólnie wydarzenia. Jest też szersze porównanie do figurki z zestawu 41490.

Poprzedni zestaw:

Następny zestaw: