Trzy nowe zestawy Harry Potter w sierpniu?

Wczoraj pojawiły się w sieci pierwsze informacje o możliwych nowych zestawach BrickHeadz, które miałyby trafić w nasze ręce w sierpniu. Na razie są to tylko niepotwierdzone plotki, ale jak udowadniałem chociażby tutaj, Harry Potter to stały i bardzo popularny bywalec wśród zestawów Lego tak więc nie byłoby niczego dziwnego gdyby to uniwersum powiększyło swoją obecność również w serii BrickHeadz.

Według zapowiedzi 1 sierpnia należy spodziewać się trzech zestawów, każdy podwójny. Poniżej numery i nazwy zestawów, które jednoznacznie mówią jakie postacie zostaną nam zaprezentowane. Będziemy mieli kolejnego Harrego!

40616: Harry Potter i Cho Chang
40617: Draco Malfoy i Cedric Diggory
40618: Kingsley Shacklebolt i Nimfadora Tonks

W tym roku mamy niezłe tempo pojawiania się kolejnych zestawów. Co prawda to na razie tylko plotki, ale moje szybkie rachunki pokazują, że do sierpnia 2023 mielibyśmy już w swoich kolekcjach dodatkowe 15 zestawów, łącznie 31 figurek wydanych w 2023 roku. Dla porównania w całym zeszłym roku było to 17 zestawów i 34 figurki. Z drugiej strony tempo wydawania nowych zestawów w drugiej połowie roku nie musi być wcale imponujące. Przypominam, że w 2022 roku pojawiły się zestawy w sierpniu, potem jeden zestaw w październiku i tak nam skończył się rok. Prawdopodobnie więc w tym roku będzie trochę więcej figurek niż w ostatnich latach, ale do rekordowego roku 2018 nie ma szans zbliżyć się (43 zestawy, 59 figurek, policzone razem z Żyrafą Geoffrey i Shimao Brickheadz). Z drugiej strony pamiętajmy, że mogłoby być zupełnie odwrotnie jak np. w roku 2020 gdzie dostaliśmy zaledwie 13 zestawów, 16 figurek (policzone razem z Hangzhou Brickheadz).

Aktualizacja 2023-02-22
Pojawiły się nowe informacje jakoby zestaw numer 40618 to miał być jednak dwupak i drugą figurką jaką dostaniemy to podobno Nimfadora Tonks. Uzupełniłem powyższy news o tę informację.