Zestawy Lego BrickHeadz, które nie są z serii BrickHeadz

Tytuł przewrotny, ale to nie clickbait tylko odpowiedź na wiele wątpliwości jakie krążą w Internecie. Otóż Lego faktycznie wydało oficjalnie kilka zestawów, które są sygnowane ich logo i wyglądają jak BrickHeadz, ale nie należą do tej serii. Budzi to jednak wiele kontrowersji i nie raz natknąłem się na komentarze, że bez tych zestawów Twoja kolekcja nie jest pełna. To zdecydowanie nieprawda i czas raz na zawsze rozprawić się z tymi plotkami.

Kilka miesięcy temu napisałem artykuł o zestawie Lego Monkie Kid, który przez wiele osób jest (błędnie) uważany za najrzadszy zestaw BrickHeadz. W ostatnich dniach zdobyłem nowe ciekawe informacje na jego temat tak więc tamten artykuł można ocenić już jako kompletny, wiadomo jest w zasadzie wszystko co mogłoby nas interesować i nie będę tutaj powielał tych informacji.

Dzisiaj wiem, że istnieją inne zestawy Lego nawiązujące stylem do BrickHeadz.

Drugi zestaw podobny do BrickHeadz opisałem w artykule w którym spisuję zagadki związane z serią. Bywa tak, że napotykam na jakieś strzępy informacji i nie mogę odnaleźć bardziej wiarygodnych danych o jakimś zestawie lub wydarzeniu. Wtedy takie poszlaki trafiają właśnie do wymienionego artykułu i czekają aż zdobędę dokładniejsze informacje. Tym razem temat wyjątkowo mnie męczył bo na jego ślad natrafiłem wiele miesięcy temu i postanowiłem popytać w różnych miejscach gdzie zrzeszeni są fani BrickHeadz. To była bardzo dobra decyzja bo praktycznie od razu na grupie FB Fans of LEGO BrickHeadz wywiązała się ciekawa dyskusja i pojawiły się pierwsze szczegóły.

Użytkownik Chun Guan Neo napisał, że zestaw pochodzi z roku 2017 i został zaprojektowany przez jednego z LCP z Tajwanu (LCP to skrót od LEGO Certified Professional). Jak ufam, chodzi o tego człowieka, który chwali się swoją pracą w tym wpisie.

Zaprojektowana figurka nawiązuje do bohatera filmu lub serialu. Nie szukam szczegółów bo nie są dla mnie takie istotne. Nie wiem więc jak można było stać się właścicielem tego zestawu i ile ich powstało. Można jedynie przypuszczać, że zestawy zostały rozlosowane a sztuk było zaledwie kilka czyli bliźniacza sytuacja do opisywanego zestawu Lego Monkie Kid.

Trzecim zestawem Lego, który wpisuje się w ogólny wygląd BrickHeadz (chociaż najmniej) był zestaw nawiązujący do gry mobilnej Everyday Love Elimination wydanej przez firmę Elimination Lianmeng Group. Tutaj także nie znam więcej szczegółów i nie szukam ich, traktuję to jako zwykłą ciekawostkę.

Wszystkie trzy zestawy łączy to, że zostały wydane w Chinach i są efektem współpracy Lego i Tencent. Wszystko wskazuje na to, że łączy je również fakt, że są co prawda sygnowane logo Lego i dlatego są oficjalne, ale jednak są projektowane (prawdopodobnie) zawsze przez niezależnych twórców, powstaje drastycznie mało sztuk, z całą pewnością nie należą według Lego do serii BrickHeadz, prawdopodobnie nie są koordynowane z zespołem odpowiedzialnym za wydawanie tej serii i jedynie nawiązują swoim wyglądem do niej. Czyli jakbyśmy mieli to opisać jednym zdaniem to można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że są to MOCe na specjalne okazje pod którymi podpisuje się Lego.

Zestaw Lego Monkie Kid jest chyba najpowszechniej znany z trzech wymienionych i przez jakiś czas myślałem, że jest wyjątkiem dlatego tak dokładnie go opisałem. Kosztuje to jednak wiele pracy a dowiadując się o kolejnych zestawach nabyłem przekonania, że sytuacja jest powszechniejsza niż sądziłem i właśnie z tego powodu kolejne zestawy opisuję już bez szczegółów. Jeżeli kogoś one zainteresowały to ma podstawowy materiał do rozpoczęcia poszukiwań, ale jak dla mnie nie są to na pewno zestawy BrickHeadz tak więc nie są w moim kręgu zainteresowań. Ot ciekawostki o których fajnie jest wiedzieć, że istnieją.