Zagadki BrickHeadz do rozwiązania

Przeczesując Internet w poszukiwaniu wiadomości na temat BrickHeadz co jakiś czas natrafiam na mniej lub bardziej zagadkowe zdjęcia i informacje. Odkładam wtedy takie znalezione wiadomości gdzieś na bok i w wolnej chwili staram się do nich wracać, czego efektem są kolejne artykuły na mojej stronie. Pomyślałem, że zamiast notować sobie to wszystkie gdzieś w zakamarkach mojego komputera mógłbym odkładać to w osobnym artykule.

Będę tutaj notował wszystkie zagadkowe rzeczy na temat BrickHeadz a jeżeli uda się w przyszłości znaleźć rozwiązanie to dodam stosowne informacje, linki do artykułu z wytłumaczeniem itd.

2023-01-15: zagadkowy zestaw
2023-01-20: zagadka rozwiązana!

Pisząc ostatnio na temat zestawu numer 6322719: Hangzhou BrickHeadz musiałem przeczesywać Internet tłumacząc treści z i na język chiński. Natrafiłem wtedy na zagadkowe zdjęcie, które prezentuję poniżej. Nie znam żadnych szczegółów skąd ono pochodzi, nie było w żaden sposób opisane, ot po prostu plik graficzny wrzucony na jakiś portal społecznościowy. Raczej nie mam wątpliwości, że to nie jest BrickHeadz natomiast jestem ciekaw czy to zestaw z jakiejś konkretnej okazji, czy Lego faktycznie ma z nim coś wspólnego (jest logo, ale każdy może je sobie nadrukować) a może to jakiś zestaw wyprodukowany przez kogoś (nie Lego) na zamówienie?

Gdy zacząłem analizować swoje notatki na temat takich zagadek nagle okazało się, że już kiedyś natrafiłem na tę figurkę. We wrześniu 2022 znalazłem ten post na reddit.com. Spójrzcie jaka figurka znajduje się na dole po prawej stronie. Wygląda znajomo? Post był wysłany 25 marca 2018 tak więc figurka ma już swoje lata. Szukając w ubiegłym roku informacji na ten temat natrafiłem na zestaw Lego Monkie Kid, który opisałem tutaj, ale dopiero teraz znalazłem jakiekolwiek potwierdzenie istnienie zestawu ze zdjęcia poniżej.

Użytkownicy Reddit i autor posta kilkukrotnie nawiązują do tej figurki, oto te komentarze:
„the front of one is only in China,is tencent video user can get”
„Cool post. Includes the lesser known LEGOxTENCENT collaboration too.”
„It’s a character from a video game or something.”

Napisałem do autora tego posta z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu tej figurki, ale niestety nie odpowiedział. Tak więc to są wszystkie informacje jakie posiadam i jest to dla mnie dużą zagadką, która nie daje mi spokoju 🙂

Zdjęcie zestawu z jakiegoś portalu społecznościowego:

Zdjęcie z reddit.com: