BrickHeadz Nonnie

Lego BrickHeadz ma swoją figurkę, która jest maskotką całej serii. Najprostsza w swej formie, podkreśla ideę jaka stoi za całością przedsięwzięcia i paradoksalnie pokazuje bogate możliwości, uruchamiając wyobraźnię. Przedstawiam Wam figurkę Lego BrickHeadz Nonnie.

Instrukcja składania Nonnie udostępniona przez Marcosa Bessę
źródło: brickset.com

Nie znalazłem nigdzie w Internecie informacji kiedy Nonnie pojawił się oficjalnie. Na pewno towarzyszy całej serii od dawna i był już znany w dniu premiery BrickHeadz w Singapurze. Nie da się też ukryć, że można go dostrzec w logo całej serii.

Nonnie dorobił się też swojego własnego konta na Instagramie, pod adresem instagram.com/nonniebhz. Pierwsze zdjęcie pojawiło się tam 6 marca 2017. Profil został założony przez Macrosa Bessę i był aktywny trochę ponad rok.

Kilkukrotnie, zarówno na wspomnianym wyżej Instagramie jak i przy okazji kilku wywiadów z Marcosem mogliśmy obserwować Nonnie w wersji siedzącej. Pojawił się też w wersji mini, pod nazwą Buddy. Marcos przedstawia wersję mini w tym wywiadzie w czasie 13:09 (wywiad prowadzony przez mojego rodaka Pawła Kmiecia z sariel.pl!) a potem opowiada o tym, że postanowili wprowadzić do serii figurki w zmniejszonej postaci i nazywa je wszystkie Buddy. Jak już dzisiaj wiemy, w całej serii pojawiło się ostatecznie wiele figurek w zmniejszonym formacie.

Maksimum uwagi poświęcono Nonnie gdy oficjalnie pojawił się w ofercie zestaw numer 41597: Go Brick Me gdzie Nonnie jest w centralnym miejscu pudełka i w instrukcji mamy wszystkie szczegóły, których potrzeba aby go złożyć.

Wyjątkowa wersja Nonnie ujrzała światło dzienne w roku 2017, podczas corocznego wydarzenia Inside Tour, ale o tym przeczytasz już w osobnym artykule.