Jedyna pełna kolekcja BrickHeadz

W Internecie raz na jakiś czas napotykam na zdjęcia kolekcji BrickHeadz, które autor opisuje jako pełna czyli taka w której są wszystkie wydane do tej pory zestawy. Zawsze ostatecznie okazuje się, że to nieprawda. Jak do tej pory znam jeden przypadek nieanonimowej osoby, która ma potwierdzoną pełną kolekcję BrickHeadz.

żródło: Instagram

Większość figurek BrickHeadz jest powszechnie dostępna. Jest jednak kilka zestawów, przede wszystkim te z Comic Con 2016 i 2017, które są szalenie drogie i przez to naprawdę trudno dostępne. Najgorsza sytuacja jest z Nonnie Inside Tour 2017, którego nie ma gdzie kupić bo oficjalnie nigdy nie widziałem oferty a jeżeli już taką kiedyś spotkamy to należy przygotować się na ogromny koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W Niemczech mieszka jednak Lars Conrad, jedyny znany mi człowiek, który nie jest anonimowy i może pochwalić się pełną kolekcją. Na swoim Instagramie zamieścił swego czasu zdjęcie swoich zestawów i to co tam widać jest naprawdę imponujące.

Powszechnie dostępne zestawy pomińmy zupełnie. Oprócz nich mamy tutaj oczywiście wszystkie zestawy z Comic Con 2016 i 2017 a także zestawy nawiązujące do Lego Movie 2, które wyszły po 5000 egzemplarzy każdy. Lars posiada także wszystkie figurki, które zostały wydane w związku z otwarciami nowych sklepów (prawy górny róg zdjęcia) a nawet dwupaki (te białe kartony bez nadruków). Po środku widać Wonder Woman do samodzielnego złożenia i obok niej najtrudniej dostępna figurka czyli Nonnie Inside Tour 2017 numer 68/80.

2 maja 2022 na oficjalnym profilu Facebook Lego House opublikowano filmik gdzie możemy obejrzeć jak Lars ustawia swoje figurki BrickHeadz z zapowiedzią, że jest to fragment wystawy jaką można było oglądać do 6 czerwca. Lars deklaruje, że wszystkie jego zestawy są w oryginalnych nienaruszonych pudełkach tak więc można wnioskować, że wiele z nich ma podwójnie i dlatego w Lego House mógł zaprezentować złożone figurki.

źródło: Instagram
źródło: Instagram

W lewym górnym rogu zdjęcia jego kolekcji możecie także zobaczyć żółtą książkę, która jest nieoficjalnym katalogiem zestawów BrickHeadz autorstwa Larsa. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z tego wpisu.

Na swoim kanale YouTube Lars zamieścił także filmik prezentujący w całej okazałości wszystkie pudełka z zestawami ze swojej kolekcji. Zamieszczam go poniżej:

Aktualizacja 2023-10-08
Dodałem na stronę historię, która być może ujawnia drugą znaną mi pełną kolekcję BrickHeadz. Nie ma na to zbyt wiele dowodów, ale mimo to brzmi wiarygodnie. Postaram się „wyrwać” od właściciela jakieś dodatkowe materiały i jeżeli mi się to uda to opiszę już w tym drugim wpisie.